Av. Tolga BİLGİN

YÖNETİCİ ORTAK

1985 İstanbul doğumludur. Üniversite eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır.

İstanbul Barosu’na 46594 sicil numarası ile kayıtlıdır.

Çeşitli uluslararası hukuk firmalarında Deniz Ticaret Hukuku, Uluslararası Özel Hukuk, Şirketler Hukuku ve Yabancı Yatırımlı Şirket Danışmanlığı alanlarında faaliyet göstermiştir. Kurucu avukatı olduğu Bilgin Hukuk Bürosu’nda uzun yıllar avukatlık mesleğini icra ettikten sonra; 2017 yılında Bilgin Tufan Aktan Hukuk Bürosu’nun yönetici avukatı olmuştur.

Aile Hukuku, Ceza Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Bilişim Hukuku, Yabancılar Hukuku ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyum sürecine ilişkin şirket danışmanlığı, Eczacıların SUT ve protokollere bağlı olarak SGK ile yaşadıkları hukuki ihtilafların çözümü alanlarında son dönemdeki çalışmalarıyla önemli bir bilgi birikimine ve deneyime sahip olmuştur.

İngilizce bilmektedir.

Av. Kerem TUFAN, LL.M.

YÖNETİCİ ORTAK

1983 Trabzon doğumludur.  2001-2002 döneminde Fransız Saint Benoit Lisesi’ni, 2007-2008 döneminde de Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir.

İstanbul Barosu’na 42720 sicil numarası ile kayıtlıdır.

2008-2010 dönemlerinde Fransa’da Robert Schuman Üniversitesinde “Uluslararası Özel Hukuk” ve 2016-2017 döneminde Strazburg Üniversitesinde “İnsan Hakları” Yüksek lisans eğitimlerini almıştır. Sözleşmeler Hukuku, Aile ve Miras Hukuku, Spor Hukuku, İş Hukuku ve Sağlık ve İlaç Hukuku konularında ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvuru süreçlerinde aktif olarak çalışmaktadır.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 17674 numaralı Kongre Üyesidir.

Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Dr. Av. Yusuf Siyret AKTAN, LL.M.

YÖNETİCİ ORTAK

1983 İzmir doğumludur. Orta ve lise öğrenimini Saint-Benoît Fransız Lisesi, üniversite öğrenimini ise Marmara Üniversitesi hukuk fakültesinde tamamlamıştır.

İstanbul Barosu’na 38508 sicil numarası ile kayıtlıdır.

Fransa’nın Paris-Sorbonne Üniversitesi’nde “Uluslararası Ekonomi Hukuku” ve “Siyasal Bilimler” yüksek lisans eğitimlerini almıştır. Aynı üniversitede 2014 senesi sonunda Hukuk Doktoru unvanını üst onur derecesi ile kazanmıştır. “Paris Belediyesi Bilim Kurulu” üyeliği görevinin yanında, Girne Amerikan Üniversitesi’nde sözleşmeli olarak akademisyen kadrosunda yer alıp dersler vermektedir. Anayasa Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Ceza Hukuku ve Ekonomi Hukuku konularında aktif olarak çalışmaktadır.

Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Av. Gülcan DOYDUK

PARTNER AVUKAT – FRANSA

Hukuk eğitimine Strazburg-Robert Schuman Üniversitesi’nde başlamış ve 1993 yılında mezun olmuştur.  Bir süre Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde çalıştıktan sonra avukatlık mesleğine ilk adımını Luksemburg’da atmıştır. Çeşitli hukuk bürolarında çalışarak ticari davalar üzerinde yoğunlaşmış ve  2004 yılında Fransa’nın Strazburg şehrinde kendi ofisini kurarak mesleğini burada devam ettirmeye başlamıştır.

2008 yılında Türkiye Cumhuriyeti  Strazburg Baskonsolosluğu’nun hukuki danışmanlığını yapmaya başlamış ve hâlihazırda bu görevine devam etmektedir.

2017 – 2018 yılları arasında Strazburg Barosu’nun yönetiminde görev almıştır. “European Association of Turkish Lawyers” kurucu üyesi olup, bir süre başkan yardımcılığı görevinde de bulunmuştur.

2004 yılından beri Fransa’nın Strazburg şehrinde hem Türk hem de Fransız müvekkillere hizmet sunmaktadır. Özellikle uzmanlık alanları içerisinde; boşanma davaları, ceza davaları, vatandaşlık ve oturma izni işlemleri, velayet davaları, yabancılar hukuku, çocuk kaçırma davaları, yabancı kararların tanınması ve tenfizi davaları, uluslararası özel hukuk yer almaktadır.

Fransızca ve Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Almanca ve İspanyolca dilleri üzerine de eğitim almıştır.

Stj. Av. Ceren Ülker

STAJYER AVUKAT

1996 İstanbul doğumludur. Lise eğitimini Şehremini Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Ceren, tam burslu olarak kazandığı MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 2019 yılında bitirmiştir.

Eğitimi sırasında Hukuk Kliniği dersine katılmaya hak kazanmış ve 2019 yılı Mart ayında gerçekleşen Uluslararası Şiddeti Anlamak Kongresi’nde ‘Flört Şiddetinin Medya Üzerine Yansımaları’ adlı vaka çalışmasını sözlü bildiri olarak sunmuştur.

İstanbul Barosuna 70854 sicil numarası ile kayıtlıdır. Sözleşmeler hukuku, iş ve sosyal güvenlik hukuku, şirketler ve ticaret hukuku, bilişim hukuku, ilaç hukuku, aile ve miras hukuku alanlarında çalışmaktadır.

İngilizce bilmekte ve Almanca eğitimine devam etmektedir.

Av. Dileknur Tekbıçak

AVUKAT

1996 İstanbul doğumludur. Lise eğitimini Bahçelievler Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Dileknur, Temmuz 2018 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir.  2018 Eylül ayı itibariyle de yine İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Kamu Hukuku alanında Tezli Yüksek Lisans Programı’na başlamıştır.

İstanbul Barosu’na 67741 sicil numarası ile kayıtlıdır.

Aile Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Şirketler Hukuku ve Sözleşmeler Hukuku alanlarında çalışmaktadır.

İngilizce ve Rusça bilmektedir.

BİZE ULAŞIN